Penguen Karne Süsümüz

karne süsü 2 3 img_8021 img_8026 img_8032

karne-tarama

İşte karşınızda soğuktan birazcık  üşümüş ama yine de okulunun yolunu tutmuş bir penguenin hikayesi;

kış karnemiz, 😊 umarım beğenir ve uygularsınız…

 Aslında amacım  sadece zarf şeklinde değil, hakiki bir zarf yapıp gelişim raporlarını içlerine yerleştirmekti ancak;  yaptığım hatayı geç fark etmem ve kağıtlara kıyamadığım dan ötürü  işi değiştirmek zorunda kaldım. 😕 Siz dilerseniz hakiki zarf şeklinde hazırlayabilirsiniz.

Gel gelelim yapım aşamasına;

A4 kağıdın rahatça yerleştirebileceği boyutta bir uzun kısmı üçgen oluşturacak şekilde kesilerek kağıt hazırlanır. Daha sonra kısa yan kenarları 2 cm, alt kenarı 2.5 cm üst kısmı ise şekildeki gibi penguenin baş kısmını oluşturacak bicimde guaj boyayla  siyaha boyanır. Kağıt boyutlarında siyah fon kartonu kağıdın arkasına yapıştırılır. Penguenin atkısı için ben keçeden yararlandım, siz dilerseniz renkli kağıtlardan da yapabilirsiniz. kalıplarını pdf şeklinde paylaştım. Kalıpları önce kestim,  keçelere çizdim, (Atkının dış kalıbını beyaz renkte keçeye çıkardım.) ardından keserek beyaz renkteki atkıya sırayı takip ederek silikon ile yapıştırdım. aynı işlemi ağız, ayak kısımlarına da uyguladım. gözler için oynar göz kullandım. Tüm parçaları penguen oluşturacak biçimde yine silikonla yapıştırdım.

Zarf olarak hazırlayamadığım için arka kısmına gelişim raporlarını koymak için  poşet dosya yapıştırdım. Dediğim gibi siz zarf özelliği katarak daha da cazip hale getirebilirsiniz. 😉

Mutlu Tatiller…

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir